×

Zdalne sterowanie ogrzewaniem dzięki regulatorom WiFi

Zdalne sterowanie ogrzewaniem dzięki regulatorom WiFi

Możliwość włączenia oświetlenia bez wychodzenia z kanapy? Rolety, które automatycznie otwierają się chwilę po dźwięku budzika? Świeża kawa gotowa jeszcze przed opuszczeniem łóżka? A może możliwość uruchomienia ogrzewania w drodze do domu, by zastać go już przyjemnie ciepłym? Jeszcze niedawno zdalne sterowanie ogrzewaniem, oświetleniem, bramą czy sprzętem AGD brzmiało jak futurystyczna wizja dostępnego tylko dla nielicznych. Dziś system inteligentnego domu jest w zasięgu każdego – o ile mamy pod ręką tablet lub smartfon z odpowiednim oprogramowaniem. Poznaj najnowsze innowacyjne rozwiązania proponowane przez markę Thermoval.

Postaw na doświadczenie i nowoczesność

Thermoval to jeden z liderów na polskim rynku, wprowadzający innowacyjne rozwiązania w obszarze ogrzewania elektrycznego, w tym podłogowego. Firma opiera się na bogatym doświadczeniu, jednocześnie aktywnie monitorując dynamiczne zmiany w trendach budowlanych. Sukcesywnie wprowadza najnowsze technologie, dostosowując się do ewoluujących preferencji i oczekiwań klientów. W ostatnich latach, jednym z najbardziej popularnych kierunków w branży jest wykorzystanie technologii sterowania bezprzewodowego poprzez urządzenia z dostępem do sieci WiFi. Pojęcie „domu inteligentnego” umożliwia automatyzację wielu czynności oraz zdalne sterowanie elektrycznymi urządzeniami, takimi jak oświetlenie, systemy alarmowe, rolety, żaluzje, sprzęt AGD i RTV, a także drzwi i bramy. Smart home to również inteligentne ogrzewanie, a w tym obszarze Thermoval proponuje różnorodne i przydatne rozwiązania.

Regulatory Wi-Fi Thermoval

Oprogramowanie obsługujące bezprzewodowe sterowanie ogrzewaniem można podzielić na dwie główne kategorie: wewnętrzne i uniwersalne. Te pierwsze to dedykowane rozwiązania firmowe, działające we własnym środowisku, jak na przykład Thermoval Wi-Fi. Z kolei oprogramowanie uniwersalne jest otwarte, co oznacza, że jest kompatybilne z wieloma urządzeniami jednocześnie, w ramach obsługi całego systemu inteligentnego zarządzania domem. Przykładem takiego oprogramowania jest WiFi TUYA Smart.

W ofercie firmy Thermoval dostępne są cztery regulatory WiFi:

 • TVT 31: Przeznaczony do elektrycznego ogrzewania podłogowego i wodnego, ten dotykowy, programowalny regulator może być obsługiwany za pomocą aplikacji Thermoval WiFi.
 • TVT 40: Do elektrycznego ogrzewania podłogowego i wodnego, a także klimatyzacji. Ten dotykowy, programowalny regulator posiada zegar czasu pracy systemu, funkcję Intelligent i jest obsługiwany przez aplikację WiFi TUYA Smart.
 • TVT 45: Przystosowany do elektrycznego ogrzewania podłogowego i wodnego, ten dotykowy, programowalny regulator oferuje funkcję otwartego okna i jest obsługiwany przez aplikację WiFi TUYA Smart.
 • TVT 50: Do ogrzewania wodnego i klimatyzacji, ten bezprzewodowy regulator posiada program tygodniowy, funkcję otwartego okna i jest obsługiwany przez aplikację WiFi TUYA Smart.
 • Wszystkie regulatory są zgodne zarówno z systemem operacyjnym Android, jak i iOS.

  Dlaczego warto zainwestować inteligentne ogrzewanie?

  Korzystanie z WiFi do sterowania ogrzewaniem to przede wszystkim rozwiązanie, które znacząco zwiększa komfort domowników. Umożliwia dostosowanie temperatury do indywidualnego rytmu dnia oraz pomaga w utrzymaniu stałego poziomu komfortu cieplnego. Tego typu system nie tylko zapewnia wygodę, ale także przekłada się na realne oszczędności – można obniżyć koszty ogrzewania nawet o 30%.

  Pomagają w tym funkcje regulatorów, takie jak np. Intelligent, która automatycznie dostosowuje parametry pracy do programu użytkownika, oraz funkcja otwarte okno, która dezaktywuje system przy nagłym spadku temperatury. System inteligentnego ogrzewania działa najefektywniej w nowoczesnych, energooszczędnych domach, jednak również sprawdza się w starszych budynkach, przy czym łatwość instalacji stanowi dodatkowy atut. W ten sposób inteligentne rozwiązania dla domu, w różnym stopniu zaawansowania, stają się dostępne dla każdego użytkownika.