×

Poznaj zasady montażu stelaża podtynkowego

Poznaj zasady montażu stelaża podtynkowego

Firma KK-POL kładzie ogromny nacisk na jakość swoich produktów. Monitoruje ją na każdym etapie produkcji, przeprowadza testy w laboratorium i zapewnia odpowiednie atesty. Niemniej jednak, aby działały efektywnie, długo i bezproblemowo, konieczne jest ich właściwe zamontowanie i eksploatacja.

Przy montażu urządzeń sanitarnych ważne jest, aby skupić się na skutecznym zabezpieczeniu przed ewentualnymi uszkodzeniami i zanieczyszczeniem. Potencjalne źródło problemów to montaż stelaża podtynkowego oraz prace remontowe wykonywane w danym pomieszczeniu. Warto więc używać osłony tunelu, aby uniknąć przedostawania się zanieczyszczeń, takich jak zaprawa klejowa, kurz, pył czy gruz, do wnętrza zbiornika. Dodatkowo, zabezpieczamy króćce za pomocą korków.

Przy regulacji wysokości ustawienia stelaża należy uwzględnić wysokość, na jakiej będzie zamontowana miska WC, oraz ewentualną dodatkową wylewkę posadzki, która może być wykonana po zainstalowaniu stelaża. Jeśli przewidujemy taką wylewkę, należy zwiększyć wysokość ustawienia stelaża o grubość wylewki.

Przed przystąpieniem do zabudowy stelaża konieczne jest dokładne sprawdzenie szczelności zbiornika, zaworów, i podłączeń, a także stabilności zamocowania ramy do ściany i podłoża.

Przed podłączeniem zaworu napełniającego zaleca się dokładne przepłukanie instalacji w celu usunięcia potencjalnych zanieczyszczeń, które mogą się w niej znajdować. Szczególnie istotne jest to w przypadku nowo zasiedlanych budynków, gdzie trwają różne prace instalacyjne. Przerwy w dostawie wody, remonty sieci wodociągowej czy wymiany rur również mogą skutkować pojawieniem się w instalacji mniejszych lub większych cząstek zanieczyszczeń, co może prowadzić do zatkania sitka.

Ponieważ stelaż nie pełni funkcji konstrukcji nośnej dla zabudowy zestawu, ważne jest, aby unikać bezpośredniego mocowania płyt gipsowych do stelaża. Taka praktyka może zwiększyć ryzyko uszkodzenia zbiornika.