×

EXPERIA – Specjalista w oszczędzaniu

EXPERIA – Specjalista w oszczędzaniu

Nowoczesna technologia zarządzana intuicyjnie to nowe korzyści płynące z wykorzystania pompy EXPERIA – specjalisty w dziedzinie oszczędzania. Funkcja AUTOADAPT w pompie Experia stale monitoruje potrzeby systemu grzewczego, dostosowuje się do jego parametrów i automatycznie „uczy się”.

Funkcja AUTOADAPT działa w sposób następujący:

 • automatycznie dostosowuje prędkość obrotową,
 • samodzielnie dostosowuje pracę pompy do wymagań instalacji,
 • zapewnia komfort przy niskim zużyciu energii.
 • Zawsze i lepiej

  Funkcja AUTOADAPT została już zastosowana w poprzednich modelach pomp MEGA. Fabrycznie nastawiona regulacja sprawia, w 80% przypadków nie są potrzebne dodatkowe, ręczne nastawy.

  W serii EXPERIA, funkcja AUTOADAPT oferuje dodatkowe zalety:

 • dostęp do różnych rodzajów regulacji, takich jak utrzymanie stałego ciśnienia lub prędkości,
 • gwarancja, że pompa nie pracuje z maksymalnymi obrotami w trakcie rozpoznania wymogów systemu.
 • Jak to działa?

  Po uruchomieniu pompy LFP MEGA lub EXPERIA w instalacji, funkcja AUTOADAPT automatycznie identyfikuje parametry systemu grzewczego. Następnie urządzenie nastawia punkt pracy pompy, unikając przewymiarowania wydajności.

  Zalecane nastawy

  Aktywacja funkcji AUTOADAPT powoduje, że pompa EXPERIA rozpoczyna pracę z fabrycznymi nastawami. Krzywa ciśnienia proporcjonalnego precyzyjnie przebiega przez środek zakresu regulacji AUTOADAPT.

  Pompa, działając zgodnie z fabrycznymi nastawami, natychmiastowo identyfikuje parametry instalacji grzewczej. Jeżeli aktualny punkt pracy odbiegnie od fabrycznych nastaw, pompa automatycznie dostosowuje charakterystykę pracy. Innymi słowy, gdy zapotrzebowanie instalacji rośnie i przekracza punkt pracy, pompa zwiększa proporcjonalne ciśnienie. W przypadku zmniejszenia zapotrzebowania, pompa dostosowuje się do niższego proporcjonalnego ciśnienia.

  Nowe nastawy

  W momencie zmiany charakterystyki ciśnienia proporcjonalnego, AUTOADAPT automatycznie dokona nastawy nowego punktu pracy, uwzględniając potrzeby instalacji grzewczej. Po dostosowaniu nowego punktu pracy, proces rozpoczyna się od nowa, co oznacza, że AUTOADAPT nieustannie adaptuje się do warunków instalacji.

  Korzyści dla każdego

  Funkcja AUTOADAPT, znana dotychczas z linii pomp MEGA, została po raz pierwszy wprowadzona do mniejszych pomp cyrkulacyjnych, takich jak EXPERIA. Nie jest przesadą twierdzić, że AUTOADAPT ma szansę zrewolucjonizować segment małych pomp cyrkulacyjnych. Potencjał pompy EXPERIA jest ogromny, co z pewnością wpłynie na wybory zarówno instalatorów, jak i użytkowników końcowych.

  Instalatorzy

  Z naszego doświadczenia wynika, że w większości sytuacji instalatorzy nie posiadają pełnej wiedzy na temat szczegółowych parametrów instalacji, w której zamierzają zainstalować pompy cyrkulacyjne. To często prowadzi do trudności w dobraniu odpowiedniej pompy, dostosowanej do potrzeb instalacji, i osiągnięcia optymalnych parametrów. Instalator, który korzysta z pompy EXPERIA z funkcją AUTOADAPT, może być spokojny, ponieważ pompa automatycznie dostosowuje swoje parametry pracy do wymagań instalacji. Dlatego też przewidujemy, że docelowa liczba wizyt serwisowych instalatora na obiekcie wyniesie tylko jedną – zainstaluj, uruchom i zapomnij.

  Użytkownik końcowy

  Nowoczesna pompa nie tylko przynosi korzyści finansowe poprzez obniżenie rachunków za energię elektryczną, ale także redukuje szkodliwą emisję CO2 do atmosfery, zapewniając równocześnie niezawodność i optymalny komfort dla użytkownika końcowego. EXPERIA stanowi doskonałe narzędzie do osiągnięcia tych celów – teraz bardziej efektywne niż kiedykolwiek wcześniej!